دانش سازمانی

دانش سازمانی مقاله عمومی

تاریخ : ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
دانش یک منبع موردنیاز برای سازمان برای حمایت از فرایندهای سیستم مدیریت کیفیت و اطمینان از انطباق الزامات با محصولات و خدمات است.این مورد برای اولین بار به‌صراحت در استاندارد ISO 9001:2015 اشاره‌شده است.

دانش سازمانی 

 

دانش یک منبع موردنیاز برای سازمان برای حمایت از فرایندهای سیستم مدیریت کیفیت و اطمینان از انطباق الزامات با محصولات و خدمات است.
این مورد برای اولین بار به‌صراحت در استاندارد ISO 9001:2015 اشاره‌شده است.
دانش سازمانی دانش خاص سازمان است که از تجربه جمعی یا از تجربه فردی اشخاص آن سازمان به وجود می‌آید. این دانش برای دستیابی به اهداف سازمان مورداستفاده قرار می‌گیرد و یا می‌تواند در آینده مورداستفاده قرار گیرد.


انواع دانش:


الف) دانش آشکار (تصریحی) شامل: داده‌ها، اطلاعات، مستندات، سوابق، فایل‌ها
ب) دانش پنهان (ضمنی) شامل: تجارب، افکار، مهارت‌ها و …


دانش سازمانی ممکن است در اطلاعات مستند ثبت‌شده، در فرآیندها، محصولات و خدمات و غیره جای‌داده شود.
مانند: اطلاعات مستند مربوط به فرآیند، مشخصات محصول یا خدمات، دستورالعمل‌های کاری، تجربه افراد مرتبط به فرآیندها و عملیات، دانش به دست آمده از فن‌آوری‌ها و غیره.
اما به این نکته توجه داشته باشید که داشتن اطلاعات مستند لزوماً به این معنی نیست که ممکن است دانش سازمان به‌طور مناسب تعیین‌شده باشد.
نیازهای دانش و مدیریت دانش با توجه به زمینه سازمان، واحدهای در حال اجرا، رقابت بازارها و غیره متفاوت است.


مدیریت دانش چیست؟


مدیریت دانش فرایندی است که به سازمان‌ها کمک می‌کند تا اطلاعات و مهارت‌های مهم را که به‌عنوان حافظه سازمانی محسوب می‌شود و به‌طورمعمول به‌صورت سازمان‌دهی نشده وجود دارند، شناسایی، انتخاب، سازمان‌دهی و منتشر نمایند.
 اطلاعات زمانی به دانش تبدیل می‌گردد که توسط اشخاص تفسیر گردیده، با عقاید و تعهدات آن‌ها آمیخته‌شده و به آن مفهوم داده شود.


چگونه از پس ممیزی IS0 9001 2015 در مورد دانش سازمانی برآییم؟


بایستی شواهدی را به ممیز ارائه دهید که نشان دهد موارد زیر در سازمان شما رعایت می‌شود:
الف) دانش کلیدی که موجب انطباق کیفی محصولات و خدمات سازمان است، شناسایی می‌شود. 
ب) در صورت نیاز به دانش جدید در سازمان اقدامات مناسب صورت می‌گیرد.
ج) دانش شناسایی‌شده و خلق‌شده به‌صورت مناسبی ثبت  و نگهداری می‌شود.
د) دانش ثبت‌شده در دسترس قرار می‌گیرد.
و) از دانش سازمانی به‌صورت مناسبی در اجرای فرآیندها و دستیابی به اهداف استفاده می‌شود.

ایزوثریا

ایزوثریا

مجری و مشاور آموزش های مدیریتی، استانداردسازی و توسعه کسب و کار

اکانت ویژه ایزو ثریا

اکانت ویژه ایزو ثریا با عضویت ویژه به فایل های مخصوص اعضای ویژه دسترسی خواهید داشت و می توانید آنها را بدون محدودیت دانلود نمایید . با عضویت ویژه یک قدم از دیگران جلوتر خواهید بود .
اطلاعات بیشتر

ایزوثریا مقالات خدمات آموزشی
سیستم مدیریت کیفیت
مدیریت ایمنی و بهداشت
صنایع غذایی و زیست محیطی
عمومی سیستم مدیریت
مهندسی کیفیت
دوره های فنی و حرفه ای
محصولات محصولات دانلودی مشاوره سیستم های مدیریت چگونه ایزو 9001 خود را نگهداری کنیم ؟ نحوه آمادگی سازمان ها برای ممیزی ISO سیستم مدیریت بقای کسب و کار ISO22301:2012 استاندارد مدیریت دانش ISO 30401 سیستم های زیست محیطی در مدارس سيستم مديريت ايمني مواد غذايي انگلستان BRC روش خوب بهداشتی GHP فرایندهای مدیریت خدمات غذایی در بیمارستانهای کشور استاندارد تخصصی مدیریت ریسک براساس ISO31000 ISO 10015: سیتم مدیریت موثر فرآیند آموزش استاندارد بین المللی ایزو IWA1 سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001:2015 ایزو ١٠٦٦٨ :استاندارد ارزش گذاری برند سیستم مدیریت محیط زیست ایزو 14001 سیستم مدیریت یکپارچه ایزو ١٣٤٨٥: سیستم مدیریت کیفیت – تجهیزات پزشکی استاندارد غذای حلال تحلیل خطر و کنترل نقاط بحرانی (HACCP) سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی  ایزو 10002 رضایت مشتری، مدیریت شکایات ایزو ٢٢٠٠٠ سیستم مدیریت ایمنی غذا استاندارد مدیریت کیفیت آزمایشگاهی ISO17025 لینک های ضروری صفحه نخست ثبت نام ورود به حساب کاربری

لطفا ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید.