درباره ایزوثریا

  https://www.isosoraya.com/uploads/ckeditor/1685359864_کاتالوگ شرکت ثریا.pdf

 

آنچه درباره ما خوب است بدانید !

 

از سال 1380فعالیت های خود را در زمینه آموزش ، استاندارد سازی و توسعه کسب و کار آغاز کرده ایم .

خدمات و محصولات سایت ایزو ثریا این حوزه ها را در بر می گیرد  :

- آموزش های مدیریت و روش های مهندسی کیفیت 

-مشاوره های استانداردسازی در زمینه فرایندها ، روش های کار و محصولات سازمان ها

-مشاوره توسعه کسب و کارها به کمک استاندارد و سیستم سازی 

 

جزییات خدمات و محصولات در سایت ایزوثریا شامل این موضوعات است :

-آموزش های مهندسی کیفیت و سیستم های مدیریت 

-آموزش های راه اندازی و بهبود و توسعه کسب و کار 

-مشاوره در استقرار سیستم های مدیریت بین المللی 

- مشاوره در تکنولوژی های فراوری محصولات در صنایع خوراکی و آشامیدنی 

-طراحی و تهیه نقشه های زیر ساخت های بهداشتی در صنایع خوراکی و آشامیدنی 

- ارایه خدمات ارزیابی انطباق در حوزه ، سیستم های مدیریت ، فرایندها و محصولات سازمان ها 

- مشاوره در حوزه منابع انسانی ، رفتار و فرهنگ سازمانی 

 

چشم اندازسایت ایزوثریا 

تلاش می کنیم که به خوشنام ترین و مطمئن ترین انتخاب سازمان ها برای دریافت خدمات آموزش و استانداردسازی برای توسعه کسب و کار ، شناخته شویم . 

 

ماموریت سایت ایزوثریا 

برکت آفرینی برای مشتریان خود از راه ارایه خدماتی بدون کمی و کاستی است که به طور متقابل باعث تداوم کسب و کار ما نیز خواهد شد.

 

- سایت ایزو ثریا باور دارد :

-صداقت ، راستی و امانت داری بهترین راه ماندگاری در کسب و کار مشاوره است.

-انظباط در کار و وقت شناسی پایه و اساس یک مشاوره خوب است.

-هیچ راهی به جز کسب دانش و علم آموزی برای پیروزی در رقابت حرفه ای وجود ندارد.

-بزرگ ترین رقیب برای سایت ایزو ثریا فقط و فقط خود سایت ایزو ثریا است.

 

ارزش های بنیادین سایت ایزو ثریا 

- مروت و دوستی با مشتریان 

-  احترام به رقبا ، مدارا با آنان و ایجاد زمینه های همکاری متقابل 

-حضور فعال در امور خیریه 

 

هر مشاوری در حرفه خود راه و رسمی دارد . خیلی خوب هست که مشتریان قبل از درخواست مشاوره با آداب حرفه ای مشاوره انتخابی خودآشنا شوند . در ادامه متنی را خواهید خواند با عنوان " من یک مشاور هستم " این متن با ایده از کمپین من یک طراح هستم ، تهیه شده است.

اگر به دنبال انتخاب یک مشاور برای انجام فعالیت های توسعه کسب و کار خود هستید ،خواندن این مطلب را برای ارتباط بهتر با تیم مشاور توصیه می کنیم.

"من یک مشاور هستم !" 

شما مشاور هستید ؟! خب ! یعنی چه ؟!

سلام من یک مشاور هستم ! شغل مشاوره مدیریت از آن مشاغلی است که اگر کسی از شما بپرسد، چه کاره هستید ، مجبورید کمی فکر کنید تا بتوانید به طور دقیق توضیح بدهید "مشاور مدیریت " هستم .

حتی مدیران برخی از سازمان ها هم که به طور معمول باید مفهوم مشاوره مدیریت را بدانند ، گاهی در تعریف از فعالیت و نقش یک مشاور مدیریت دچار اشتباهات و برداشت های نادرست می شوند.

متنی که در ادامه می خوانید بررسی و تحلیل برخی ازانتظارات ، برخوردها و رفتارهای سازمان های مشتری مشاوران است ، که طی سال ها فعالیت های مشاوره مدیریت با آن روبرو بودم .

در تهیه این متن از موضوع کمپین " من یک طراح هستم " ، بسیار  ایده گرفته ام . از همکاران مشاور و هم حرفه ای های خودم درخواست می کنم دیدگاه های خود را در این مورد در میان بگذارند .

همین طور از سازمان های مشتری درخواست می کنم حتما این متن را بخوانند . درک متقابل از فعالیت ها ی یک مشاور کمک شایانی به اجرای خوب و به یاد ماندنی پروژه های سازمانی خواهد شد . 

لطفا در خواست پیش مشاوره و ارزیابی اولیه مجانی نکنید!

مشاوره یک پروسه جدی است و اولین مرحله آن بررسی و آنالیز پروژه شماست که وقت قابل توجهی می‌طلبد. هر گونه طرح ریزی اولیه برای ارایه راهکارها، پس از این مرحله ارزیابی اولیه  انجام می شود که آن هم نیاز به صرف زمان مشخصی دارد. بنابراین از یک مشاور توقع نداشته باشید بدون دریافت حق الزحمه مراحل ارزیابی اولیه از پروژه شما را انجام دهد. اگر توقع دارید بررسی و آنالیز پروژه، برنامه ریزی برای اجرای پروژه و تعیین فاصله از وضعیت موجود تا وضعیت ایده آل  به صورت تخصصی برای شما انجام شود، پس طبعا بابت زمان گذاشته شده ارزش قائل باشید. در ضمن اگر قصد محک زدن توانایی‌های یک مشاور را دارید، نمونه‌کارهای قبلی مشاوره و رزومه وی باید کافی باشد!

ایزو10019

 

  • روش کار این است ! به مشاور مراجعه می کنند . مشاور به کسی مراجعه نمی کند !

مشاوران حرفه‌ای معمولا هر هفته چندین درخواست مشاوره و جلسه حضوری دارند و طبعا برای بسیاری از پروژه‌ها مشاوره تخصصی قبل از قرارداد ضروری است. این مشاوره می‌تواند به شکل تلفنی، ایمیلی، ویدئوچت، شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی و در نهایت در صورت نیاز جلسات حضوری ارائه گردد. تصمیم در مورد اینکه کدام شیوه برای شروع مذاکرات در مورد پروژه بهتر است با مشاور است. اگر قرار بر جلسه حضوری شد، این سازمان متقاضی مشاوره است که به مشاور مراجعه می کند ، مگر آنکه خود مشاور تصمیم دیگری بگیرد.

طبعا اگر شما می‌خواهید موهایتان اصلاح شود یا یک دسته گل ویژه بخرید، این شمایید که به آرایشگاه یا گل‌فروشی مراجعه می‌کنید! از طرفی مشاور نمی‌تواند دائما در رفت و آمد به شرکت ها و سازمان‌ها جهت مشاوره رایگان برای پروژه‌هایی باشد که معلوم نیست در نهایت قراردادشان

بسته شود یا نه!

                                                              

  • هر پروژه‌ای «طبعا» می‌‎تواندرزومه خوبی برای مشاور باشد! پس این فکر را نکنید چون سازمان شما بزرگ یا معروف است ، همکاری با سازمان شما باعث افتخارش است !

همکاری با هر شرکت و سازمانی (کوچک و بزرگ) برای مشاور این ویژگی را دارد که می‌تواند تجربه همکاری با آن شرکت را به رزومه خود اضافه کند و پروژه انجام شده را در مجموعه ‌کارهایش بگذارد. طبعا وقتی مشاوره مورد نظر به شکل یک پروژه بهبود مورد استفاده قرار گیرد، افرادی آن پروژه و نتایج اثر بخش آن را پسندیده و دنبال مشاورش می‌روند تا با او همکاری کنند. این مساله بخشی از ماهیت شغل مشاوره است و برای تمام قراردادهای مشاور این اتفاق می افتد. بنابراین از آن به عنوان یک ویژگی منحصر به فرد در پروژه خود یاد نکنید و به خاطر این مساله درخواست تخفیف نکنید! از طرفی کار کردن برای سازمان های بزرگ و معروف به عنوان یک ویژگی  مهم ، برای مشاوران باسابقه اهمیت خیلی زیادی ندارد.

 

این شما هستید که مشاور خود را انتخاب می کنید، هیچ وقت قیمت پایین یک مشاور را به رخ مشاور دیگر نکشید!

این شما هستید که مشاور خود را انتخاب می کنید . بنابراین قبل از انتخاب مشاور شما خودتان باید در مورد سوابق کاری و حرفه ای مشاور انتخابی خود تحقیق کنید . اگر یک مشاور معروف و با سابقه خوب را شناسایی و انتخاب کردید ، این را بدانید که مشاوران معروف و با سابقه و رزومه کاری درخشان ، حق الزحمه های بالایی دارند . بنابراین هیچ وقت بعد از قرار های مشاوره اولیه و در زمان تنظیم قرار داد قیمت پایین پیشنهادی از طرف سایر مشاوران را به رخ مشاوری که انتخاب کرده اید و او وقت ارزیابی های اولیه را برای شما صرف کرده است ، نکشید . تنها نتیجه این کار انصراف مشاوران باسابقه از همکاری با سازمان شما خواهد بود !اگر قیمت برای شما مهم ترین عامل برای انتخاب مشاور است ، همان اول کار به دنبال مشاوران تازه کار و جویای نام بگردید تا زودتر به نتیجه برسید !

 

انتخاب مشاور

 

هر قراردادی یک شرح خدمات مشخص دارد، در حین اجرای یک قرارداد از چهارچوب آن خارج نشوید!

هر قراردادی شرح خدمات مشخصی دارد . شرح خدمات بخش اصلی و جدانشدنی از یک قرارداد است . مشاور با توجه به شرح خدمات زمان پروژه و حق الزحمه مشاوره را محاسبه و مشخص می کند ، بنابراین این موضوع را در نظر بگیرید که هر تغییری هرچند کوچک به نظر برسد مستلزم بازنگری در قرارداد و تغییر زمان و حق مشاوره است. پس اگر مشاور در پاسخ به درخواست شما برای اضافه کردن موضوع دیگری به قرارداد مشاوره اول و یا اضافه کردن یک خدمت دیگر به مراحل اجرای پروژه ، درخواست افزودن به مبلغ و زمان قرارداد را کرد ، این موضوع را عادی و منطقی تلقی کنید و بپذیرید.

انتخاب مشاور

با مشاور یک ارتباط سودمندانه دو جانبه داشته باشید!

سازمان ها مشتری مشاوران هستند و احترام مشتری بر هر مشاور واجب است . از طرفی مشاور تامین کننده خدمات مشاوره برای سازمان است بنابراین داشتن یک ارتباط سودمندانه دوجانبه با مشاور به عنوان تامین کننده هم واجب است . بهترین کاری که مشتری یک مشاور می تواند برای او انجام دهد، معرفی مشاور به سازمان های دیگر است .

حتما این موضوع را به خاطر داشته باشید و آن را انجام بدهید . مطمئن باشید اگر مشاور بداند که شما یک تبلیغ کننده خدمات مشاوره ای او برای دیگران خواهید بود در ارایه خدمات مشاوره خود به سازمان شما تمام تلاش خود را برای انجام بهترین خدمات به کار خواهد برد .

 

 

ایزوثریا مقالات خدمات آموزشی
کارگاه های آموزشی یک روزه
کارگاه های آموزشی
سیستم مدیریت کیفیت
مدیریت ایمنی و بهداشت
صنایع غذایی و زیست محیطی
عمومی سیستم مدیریت
مهندسی کیفیت
دوره های فنی و حرفه ای
محصولات محصولات دانلودی بسته های آموزشی مشاوره سیستم های مدیریت سنجش رضایت مشتری | ISO10004 مشاوره و استقرار استاندارد ISO 10002 مشاوره و استقرار استاندارد ISO 9001:2015 لینک های ضروری صفحه نخست ثبت نام ورود به حساب کاربری

لطفا ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید.