سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی

سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی

تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ ساعت : ۰۹:۵۴:۴۰
OHSAS١٨٠٠١ خصوصیتی است برای سیستم های مدیریت ایمنی و بهداشت کاری که بطور مشترک توسط تعدادی از شرکت های گواهی کننده بین المللی، شرکتهای استاندارد ملی، و دیگر بخش های ذینفع تهیه شده.سازمانها می توانند با استفاده از آن ریسک های عملیاتی را مدیریت کرده و عملکرد را بهبود بخشند.

OHSAS١٨٠٠١ خصوصیتی است برای سیستم های مدیریت ایمنی و بهداشت کاری که بطور مشترک توسط تعدادی از شرکت های گواهی کننده بین المللی، شرکتهای استاندارد ملی، و دیگر بخش های ذینفع تهیه شده.سازمانها می توانند با استفاده از آن ریسک های عملیاتی را مدیریت کرده و عملکرد را بهبود بخشند. همچنین توضیح می دهد که چطور می توان با در نظر داشتن سلامت کارمندان، کاهش ریسک و پیشگیری از حوادث جنبه های ایمنی و بهداشتی فعالیتهای سازمان را موثرتر مدیریت کرد. 
بسیاری از شرکت ها از این سیستم به عنوان بخشی از استراتژی مدیریت ریسک خود استفاده می کنند تا مطابق با تغییرات صورت گرفته در قانون باشند و از نیروی کار خود محافظت کنند. 
این سیستم با شناسایی و کنترل پایدار ریسک ایمنی و بهداشت در یک شرکت، کاهش احتمال حادثه، کمک در همخوانی با قوانین و ارتقای عملکرد کلی یک محیط کاری و ایمنی و بهداشتی فراهم می سازد. 
نمایش تعهد نسبت به ایمنی و بهداشت کاری کارآیی عملیات داخلی سازمان را بهبود می بخشد و در نتیجه حوادث، خطرات و زمان از کار افتادگی را کاهش می دهد. ایمنی و بهداشت کارمند در محیط کار فعالانه درحال بهبود خواهد بود زیرا اهداف و مسئولیت ها شفافتر هستند و تمام کارمندان آماده هستند که بطور موثری با خطرات در آینده مقابله کنند. OHSAS١٨٠٠١ مطابقت با الزامات قانونی را تضمین می کند و ریسک جریمه شدن یا شکایات را کاهش می دهد. 
ایزو OHSAS١٨٠٠١ می تواند توسط همه سازمانهایی که قصد پیاده سازی یک راهکار برای کاهش ریسک ایمنی و بهداشت در محیط کاری دارند مورد استفاده قرار گیرد. 

مزایا گواهینامه OHSAS١٨٠٠١ : 
• کاهش محسوس در تعداد حوادث. 
• کاهش محسوس در مدت زمان از کار افتادگی و هزینه های مرتبط 
• نمایش تطابق با قوانین و مقررات 
• نشان دادن تعهد به ایمنی و بهداشت برای سهامداران 
• نمایش یک رویکرد تفکری رو به جلو و نوآورانه 
• افزایش دسترسی به مشتریان جدید و شرکای تجاری 
• مدیریت بهتر ریسک ایمنی و بهداشت اکنون و در آینده 
• کاهش محسوس هزینه ها برای جلب اعتماد عموم 

استاندارد مذکور سازمان را در راستای نیل به اهداف زیر یاری می کند: 
برقراری سیستم مدیریت ایمنی و سلامت حرفه ای برای مجدد نمودن و یا کاهش ریسک کارکنان و دیگر ذینفعان سازمان که در حین فعالیت در معرض تاثیرپذیری ریسک های ایمنی وسلامت حرفه ای قرار دارند. 
اجراء نگهداری و بهبود مستمر سیستم ایمنی و سلامت حرفه ای. 
ایجاد اطمینان از اینکه تطابق مورد نظر با خط مشی که توسط سازمان بیان شده ، برقرار شده است. 
کمک به خود ارزیابی و در نتیجه توصیف بهتر میزان تطابق عملکرد سازمان با ویژگی ها و مشخصات سیستم های ایمنی و سلامت حرفه ای. 
چه کسانی سود میبرند؟ 
• کلیه شرکتهای تولیدی و خدماتی که توجه کارکنان و نیروی انسانی را در فهرست اهداف مهم سازمان خود قرار می دهند. 
• کلیه شرکتهای تولیدی و خدماتی که ارتقاء و بهبود وضعیت پرسنل خود را در خط مشی کیفیت مد نظر قرار داده اند.

استاندارد OHSAS 18001 در سال 2018 میلادی به استاندارد ISO45001  تغییر خواهد کرد . متن پیش نویس نهایی این استاندارد در حال بررسی است. 

برای مشاوره و اجرای سیستم OHSAS18001 با کارشناسان فنی مهندسی ثریا تماس بگیرید .

اکانت ویژه ایزو ثریا

اکانت ویژه ایزو ثریا با عضویت ویژه به فایل های مخصوص اعضای ویژه دسترسی خواهید داشت و می توانید آنها را بدون محدودیت دانلود نمایید . با عضویت ویژه یک قدم از دیگران جلوتر خواهید بود .
اطلاعات بیشتر

ایزوثریا مقالات خدمات آموزشی
سیستم مدیریت کیفیت
مدیریت ایمنی و بهداشت
صنایع غذایی و زیست محیطی
عمومی سیستم مدیریت
مهندسی کیفیت
دوره های فنی و حرفه ای
محصولات محصولات دانلودی مشاوره سیستم های مدیریت چگونه ایزو 9001 خود را نگهداری کنیم ؟ نحوه آمادگی سازمان ها برای ممیزی ISO سیستم مدیریت بقای کسب و کار ISO22301:2012 استاندارد مدیریت دانش ISO 30401 سیستم های زیست محیطی در مدارس سيستم مديريت ايمني مواد غذايي انگلستان BRC روش خوب بهداشتی GHP فرایندهای مدیریت خدمات غذایی در بیمارستانهای کشور استاندارد تخصصی مدیریت ریسک براساس ISO31000 ISO 10015: سیتم مدیریت موثر فرآیند آموزش استاندارد بین المللی ایزو IWA1 سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001:2015 ایزو ١٠٦٦٨ :استاندارد ارزش گذاری برند سیستم مدیریت محیط زیست ایزو 14001 سیستم مدیریت یکپارچه ایزو ١٣٤٨٥: سیستم مدیریت کیفیت – تجهیزات پزشکی استاندارد غذای حلال تحلیل خطر و کنترل نقاط بحرانی (HACCP) سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی  ایزو 10002 رضایت مشتری، مدیریت شکایات ایزو ٢٢٠٠٠ سیستم مدیریت ایمنی غذا استاندارد مدیریت کیفیت آزمایشگاهی ISO17025 لینک های ضروری صفحه نخست ثبت نام ورود به حساب کاربری

لطفا ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید.