چگونه یک فروشنده خوب بیابیم؟

چگونه یک فروشنده خوب بیابیم؟ مقاله عمومی

تاریخ : ۱۴۰۲/۱۲/۱۳
بسیاری از مدیران می پرسند که چگونه می توانند یک فروشنده خوب بیابند و می گویند که آن‌ها یا کمیاب هستند یا توقعات بسیار زیادی دارند. اما فروشندگان خوب را می توان در افراد ...

بسیاری از مدیران مي‌پرسند که چگونه مي‌توانند یک فروشنده خوب بیابند و مي‌گویند که آن‌ها یا کمیاب هستند یا توقعات بسیار زیادی دارند.

اما فروشندگان خوب را مي‌توان در افراد اطرافتان به راحتی پیدا کرد. آن‌ها کسانی هستند که درباره شما و کارتان با ذوق‌‌‌ و شوق صحبت مي‌کنند، آن‌ها حتی مي‌توانند از مشتریان شما باشند.

کسانی که با محصولات شما آشنا هستند و آن‌ها را استفاده مي‌کنند. آن‌ها باید چند خصوصیت مهم داشته باشند: مهربان و با استعداد باشند، به راحتی با دیگران دوست شوند و با دیگران سازگار باشند.

همچنین قابلیت انجام کار تیمی اهمیت بسیاری دارد.

چگونه یک فروشنده خوب بیابیم؟

افراد ایرادگیر و بی‌انگیزه را بلافاصله کنار بگذارید. اگر با چنین افرادی همکاری کنید پس از مدت کوتاهی این روحیه را به افراد دیگر شرکت منتقل می‌کنند.

افراد مناسب ممکن است تابه حال کار فروش را تجربه نکرده باشند، اما چنین افرادی را مي‌توان وارد مجموعه كرده و با آموزش‌های کوتاه و به موقع آنان را به فروشندگانی موفق تبدیل کرد.

در هر کسب‌و‌کاری افرادی وجود دارند که کار شما را به دقت پی‌گیری مي‌کنند. 

در صورتی که شما در حرفه‌تان کار فروش را انجام داده باشید یا مدتی تیم فروش را اداره کرده باشید، خصایص، مهارت‌ها و حساسیت‌های مورد نیاز را برای فروش کالا و خدمات خود مي‌شناسید.

چرا این دانش را برای شناسایی و استخدام افرادی که مي‌توانند در فروش فعالیت کنند، به کار نمي‌برید؟

فهرستی از خصوصیات مد‌نظرتان را تهیه کنید و در فرایند مصاحبه به کار ببرید. سؤالات مربوط به آن خصوصیات را از داوطلبان بپرسید.

در ‌صورتی ‌که داوطلبان خوش‌قول به نظر برسند، آن‌ها را به همراه یک نسخه از روش فروش خود برای مطالعه به خانه بفرستید.

در ‌صورتی ‌که قرار است آن‌ها با استفاده از نسخه شما فروشی تلفنی انجام دهند، زمانی را برای تماس آن‌ها با مدیر فروش و تمرین روش فروش آن‌ها تعیین کنید.

البته آن‌ها به اندازه کافی تمرین ندارند، اما مي‌توانید تشخیص بدهید که آیا خصوصیات لازم را دارند یا خير.

قبل از سرمایه‌گذاری مالی و در اختیار قرار گذاشتن منابعی برای آموزش ببینید آیا آن‌ها از توانایی بالقوه کافی برخوردارند یا خیر.

اگر تصمیم دارید آن‌ها را استخدام کنید، یک دوره آزمایشی یک ماهه به آنان پیشنهاد کنید.

چگونه یک فروشنده خوب بیابیم؟

اغلب سازمان‌های فروش این رویه را دنبال مي‌کنند، بیشتر آن‌ها تمایل دارند عملکرد کارمند جدید را به دقت بررسی کنند، قبل از آن‌که وی را مورد حمایت، مراقبت و آموزش قرار دهند.

شما مي‌توانید از ابتدا به فروشنده مبتدي توضیح دهید که از فرهنگ فروش مشخصی در شرکت خود برخوردارید و انتظار دارید با استفاده از آن‌ها در طول 30 روز یک فروشنده فوق ستاره به گروه خود اضافه کنید.

از ابتدای کار موارد خاصی را به آن‌ها انتقال دهید:

  • آموزش،
  • ابزار پشتیبانی،
  • منابع انگیزشی،
  • جایگاه شایسته و....

این امر به تنهایی تأثیر مثبتی دارد.

شما مي‌خواهید کارمندان جدید باانگیزه باشند و شغل خود، محصول و خدمات شما را از آن خودشان بدانند.

اگر آن‌ها به این نتیجه برسند که با این فرهنگ نمي‌توانند کار کنند، به زودی آن جا را ترک خواهند کرد.

ایزوثریا

ایزوثریا

مشاوره و آموزش|مهندسی کیفیت|استانداردسازی |توسعه کسب و کار

اکانت ویژه ایزو ثریا

اکانت ویژه ایزو ثریا با عضویت ویژه به فایل های مخصوص اعضای ویژه دسترسی خواهید داشت و می توانید آنها را بدون محدودیت دانلود نمایید . با عضویت ویژه یک قدم از دیگران جلوتر خواهید بود .
اطلاعات بیشتر

ایزوثریا مقالات خدمات آموزشی
کارگاه های آموزشی یک روزه
کارگاه های آموزشی
سیستم مدیریت کیفیت
مدیریت ایمنی و بهداشت
صنایع غذایی و زیست محیطی
عمومی سیستم مدیریت
مهندسی کیفیت
دوره های فنی و حرفه ای
محصولات محصولات دانلودی بسته های آموزشی مشاوره سیستم های مدیریت سنجش رضایت مشتری | ISO10004 مشاوره و استقرار استاندارد ISO 10002 مشاوره و استقرار استاندارد ISO 9001:2015 لینک های ضروری صفحه نخست ثبت نام ورود به حساب کاربری

لطفا ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید.