علت موفقيت سازمانها

علت موفقيت سازمانها مقاله عمومی

تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
عامل موفقيت سازمانها فقط كارمندان آن است !!! هنگامی که به موضوع اشتغال توجه کنیم‌، ‌می‌بینیم در بازار کار افراد با علاقه بسیاری برای پیوستن به سازمان‌های مختلف تلاش می‌کنند و به دنبال تحقق رویاهای کاری خود هستند و با شور و شوق فراوان کارشان را آغاز می‌کنند و آماده هستند سخت کار کنند. اما پس از شروع و به مرور به‌طور مداوم انگیزه خود را از دست می‌دهند. متاسفانه این سندروم در همه دنیا و همه سازمان‌ها شیوع پیدا کرده و تبدیل به یک چالش جدی برای رهبری سازمان‌ها شده است‌

علت موفقيت سازمانها 

 

هنگامی که به موضوع اشتغال توجه کنیم‌، ‌می‌بینیم در بازار کار افراد با علاقه بسیاری برای پیوستن به سازمان‌های مختلف تلاش می‌کنند و به دنبال تحقق رویاهای کاری خود هستند و با شور و شوق فراوان کارشان را آغاز می‌کنند و آماده هستند سخت کار کنند. اما پس از شروع و به مرور به‌طور مداوم انگیزه خود را از دست می‌دهند. متاسفانه این سندروم در همه دنیا و همه سازمان‌ها شیوع پیدا کرده و تبدیل به یک چالش جدی برای رهبری سازمان‌ها شده است‌، .

چند  پیشنهاد برای احیا و افزایش اشتیاق کارکنان :

1) ارزش‌های شرکت را تعیین کنید: با توجه به روند مشارکت و اندازه‌گیری عملکرد در هر یک از ارزش‌های اعلامی خود (بین 3 تا 7 ارزش)، هر ماه یا هر دوره زمانی یکی از کارکنان را که به بهترین شکل ارزش‌های شرکت را در رفتار و کارکرد خود نشان داده است، مورد تشویق قرار دهید.

2) فرهنگ کارکرد تیمی را توسعه دهید: طراحی قوانین و شیوه‌های کار را به تیم‌ها بسپارید.

3) پروژه‌های بهبود را تشویق کنید: به کارکنانی که برای پیگیری پروژه‌های خود وقت می‌گذارند توجه کنید. حتی در صورت عدم موفقیت، پروژه را مورد قدردانی قرار دهید‌.

‌ 4)  نسبت مستقیم بهره‌وری و دریافتی کارکنان با کاهش هزینه‌ها یا افزایش درآمد به‌دلیل افزایش فروش کارکنان را افزایش دهید.

5) به بازخوردها توجه کنید: عملکرد کارکنان و عوامل کلیدی موفقیت را شناسایی کنید. توجه کنید که اطلاعات اشتباه از بازخورد می‌تواند موجب انفجار شود. آن را ساده و از طریق یک چارچوب و یا یک سیستم جامه عمل بپوشانید.

 تنها روش برانگیختن احساسات کارکنان، دادن چیزهایی است که آنها می‌خواهند. عامل اول: عدالت برخورد عادلانه باعث ایجاد اشتیاق در افراد می‌شود. کارکنان از شرکتشان توقع دارند تا شرایط فیزیولوژیک، اقتصادی و روانی مدنظرشان را فراهم کند. 

 

ایزوثریا

ایزوثریا

مجری و مشاور آموزش های مدیریتی، استانداردسازی و توسعه کسب و کار

اکانت ویژه ایزو ثریا

اکانت ویژه ایزو ثریا با عضویت ویژه به فایل های مخصوص اعضای ویژه دسترسی خواهید داشت و می توانید آنها را بدون محدودیت دانلود نمایید . با عضویت ویژه یک قدم از دیگران جلوتر خواهید بود .
اطلاعات بیشتر

ایزوثریا مقالات خدمات آموزشی
سیستم مدیریت کیفیت
مدیریت ایمنی و بهداشت
صنایع غذایی و زیست محیطی
عمومی سیستم مدیریت
مهندسی کیفیت
دوره های فنی و حرفه ای
محصولات محصولات دانلودی مشاوره سیستم های مدیریت چگونه ایزو 9001 خود را نگهداری کنیم ؟ نحوه آمادگی سازمان ها برای ممیزی ISO سیستم مدیریت بقای کسب و کار ISO22301:2012 استاندارد مدیریت دانش ISO 30401 سیستم های زیست محیطی در مدارس سيستم مديريت ايمني مواد غذايي انگلستان BRC روش خوب بهداشتی GHP فرایندهای مدیریت خدمات غذایی در بیمارستانهای کشور استاندارد تخصصی مدیریت ریسک براساس ISO31000 ISO 10015: سیتم مدیریت موثر فرآیند آموزش استاندارد بین المللی ایزو IWA1 سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001:2015 ایزو ١٠٦٦٨ :استاندارد ارزش گذاری برند سیستم مدیریت محیط زیست ایزو 14001 سیستم مدیریت یکپارچه ایزو ١٣٤٨٥: سیستم مدیریت کیفیت – تجهیزات پزشکی استاندارد غذای حلال تحلیل خطر و کنترل نقاط بحرانی (HACCP) سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی  ایزو 10002 رضایت مشتری، مدیریت شکایات ایزو ٢٢٠٠٠ سیستم مدیریت ایمنی غذا استاندارد مدیریت کیفیت آزمایشگاهی ISO17025 لینک های ضروری صفحه نخست ثبت نام ورود به حساب کاربری

لطفا ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید.