ايده هاي خلاقانه كسب و كار

ايده هاي خلاقانه كسب و كار مقاله عمومی

تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
این یک واقعیت است که افراد همواره کاری را که انجام داده باشند بهتر از مواقعی که آن را گوش کرده یا دیده باشند به خاطر خواهند آورد. از این قاعده می توان در راستای ارتقای فروش و موفقیت در کسب و کار سود برد.

ايده هاي خلاقانه كسب و كار 

این یک واقعیت است که افراد همواره کاری را که انجام داده باشند بهتر از مواقعی که آن را گوش کرده یا دیده باشند به خاطر خواهند آورد. از این قاعده می توان در راستای ارتقای فروش و موفقیت در کسب و کار سود برد. در واقع قرار دادن مشتری در شرایط و موقعیتی که آنان بتوانند به صورت مستقیم با کالا ارتباط برقرار کرده و از آن استفاده کنند از بهترین شیوه های فروش کالاست.
مثال بارز این مسئله نمایندگی های فروش خودرو هستند که امکان استفاده از محصول را قبل از خرید در اختیار مشتری قرار می دهند. مثال دیگر آنکه در خرید تلفن همراه ممکن است بارها ویژگی های آن دستگاه را شنیده یا دیده باشید اما هیچ کدام به مانند زمانی که خود محصول را به دست گرفته و با آن مستقیما کار می کنید نمی تواند شما را نسبت به مزایا و معایب محصول موردنظر آگاه سازد. با این حال انجام این کار همواره آسان نبوده و در مواردی امکان آن وجود ندارد.
یکی از راهکارها در این زمینه قرار دادن مشتری تحت شرایطی است که خود به اهمیت محصول و مزایای آن پی ببرد.

ایزوثریا

ایزوثریا

مجری و مشاور آموزش های مدیریتی، استانداردسازی و توسعه کسب و کار

اکانت ویژه ایزو ثریا

اکانت ویژه ایزو ثریا با عضویت ویژه به فایل های مخصوص اعضای ویژه دسترسی خواهید داشت و می توانید آنها را بدون محدودیت دانلود نمایید . با عضویت ویژه یک قدم از دیگران جلوتر خواهید بود .
اطلاعات بیشتر

ایزوثریا مقالات خدمات آموزشی
سیستم مدیریت کیفیت
مدیریت ایمنی و بهداشت
صنایع غذایی و زیست محیطی
عمومی سیستم مدیریت
مهندسی کیفیت
دوره های فنی و حرفه ای
محصولات محصولات دانلودی مشاوره سیستم های مدیریت چگونه ایزو 9001 خود را نگهداری کنیم ؟ نحوه آمادگی سازمان ها برای ممیزی ISO سیستم مدیریت بقای کسب و کار ISO22301:2012 استاندارد مدیریت دانش ISO 30401 سیستم های زیست محیطی در مدارس سيستم مديريت ايمني مواد غذايي انگلستان BRC روش خوب بهداشتی GHP فرایندهای مدیریت خدمات غذایی در بیمارستانهای کشور استاندارد تخصصی مدیریت ریسک براساس ISO31000 ISO 10015: سیتم مدیریت موثر فرآیند آموزش استاندارد بین المللی ایزو IWA1 سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001:2015 ایزو ١٠٦٦٨ :استاندارد ارزش گذاری برند سیستم مدیریت محیط زیست ایزو 14001 سیستم مدیریت یکپارچه ایزو ١٣٤٨٥: سیستم مدیریت کیفیت – تجهیزات پزشکی استاندارد غذای حلال تحلیل خطر و کنترل نقاط بحرانی (HACCP) سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی  ایزو 10002 رضایت مشتری، مدیریت شکایات ایزو ٢٢٠٠٠ سیستم مدیریت ایمنی غذا استاندارد مدیریت کیفیت آزمایشگاهی ISO17025 لینک های ضروری صفحه نخست ثبت نام ورود به حساب کاربری

لطفا ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید.