ايده هاي خلاقانه كسب و كار

ايده هاي خلاقانه كسب و كار مقاله عمومی

تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
این یک واقعیت است که افراد همواره کاری را که انجام داده باشند بهتر از مواقعی که آن را گوش کرده یا دیده باشند به خاطر خواهند آورد. از این قاعده می توان در راستای ارتقای فروش و موفقیت در کسب و کار سود برد.

ايده هاي خلاقانه كسب و كار 

این یک واقعیت است که افراد همواره کاری را که انجام داده باشند بهتر از مواقعی که آن را گوش کرده یا دیده باشند به خاطر خواهند آورد. از این قاعده می توان در راستای ارتقای فروش و موفقیت در کسب و کار سود برد. در واقع قرار دادن مشتری در شرایط و موقعیتی که آنان بتوانند به صورت مستقیم با کالا ارتباط برقرار کرده و از آن استفاده کنند از بهترین شیوه های فروش کالاست.
مثال بارز این مسئله نمایندگی های فروش خودرو هستند که امکان استفاده از محصول را قبل از خرید در اختیار مشتری قرار می دهند. مثال دیگر آنکه در خرید تلفن همراه ممکن است بارها ویژگی های آن دستگاه را شنیده یا دیده باشید اما هیچ کدام به مانند زمانی که خود محصول را به دست گرفته و با آن مستقیما کار می کنید نمی تواند شما را نسبت به مزایا و معایب محصول موردنظر آگاه سازد. با این حال انجام این کار همواره آسان نبوده و در مواردی امکان آن وجود ندارد.
یکی از راهکارها در این زمینه قرار دادن مشتری تحت شرایطی است که خود به اهمیت محصول و مزایای آن پی ببرد.

ایزوثریا

ایزوثریا

مشاوره و آموزش|مهندسی کیفیت|استانداردسازی |توسعه کسب و کار

اکانت ویژه ایزو ثریا

اکانت ویژه ایزو ثریا با عضویت ویژه به فایل های مخصوص اعضای ویژه دسترسی خواهید داشت و می توانید آنها را بدون محدودیت دانلود نمایید . با عضویت ویژه یک قدم از دیگران جلوتر خواهید بود .
اطلاعات بیشتر

ایزوثریا مقالات خدمات آموزشی
سیستم مدیریت کیفیت
مدیریت ایمنی و بهداشت
صنایع غذایی و زیست محیطی
عمومی سیستم مدیریت
مهندسی کیفیت
دوره های فنی و حرفه ای
محصولات محصولات دانلودی بسته های آموزشی مشاوره سیستم های مدیریت لینک های ضروری صفحه نخست ثبت نام ورود به حساب کاربری

لطفا ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید.